+38 (044) 502-37-99
+38 (093) 385-46-85
Режим работы:
Пн.- Пт.: 08:00 - 15:00
Сб.- Вс.: не приемные

Інформація для пацієнтів про грип

26.01.2018

Грип

Основні факти

Грип- це гостра вірусна інфекція, що легко поширюється в громаді. Грип циркулює в усьому світі, на нього може захворіти будь-хто з будь-якої вікової групи. Грип спричинює щорічні сезонні епідемії, пік яких у районах з помірним кліматом припадає на зиму. Грип є серйозною проблемою охорони здоров'я, що спричинює тяжкі хвороби та призводить до летальних випадків у групах населення підвищеного ризику. Епідемія може чинити негативну дію на економіку у зв'язку зі зниженням продуктивності трудових ресурсів та створювати надмірне навантаження для системи охорони здоров'я. Щеплення - це найефективніший засіб профілактики інфекції.

 

Загальна інформація

Сезонний грип - це гостра вірусна інфекція, що спричинюється вірусом грипу. Існує три типи сезонного грипу - А, В і С. Віруси грипу типу А поділяють на підтипи в залежності від різних видів та комбінації поверхневих білків вірусу. Серед багатьох підтипів вірусів грипу А в даний час серед людей циркулюють підтипи грипу A(H1N1) і A(H3N2). Віруси грипу циркулюють у всіх частинах світу. Випадки захворювання на грип типу С виникають набагато рідше, ніж захворювання на грип типу А чи В. Через це вакцини проти сезонного грипу містять лише віруси грипу А та В.

 

Прояви грипу

 Для сезонного грипу притаманні раптова поява гарячки, кашель (як правило, сухий), головний біль, м'язовий біль та біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль у горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті у осіб з підвищеним ризиком. Проміжок часу між інфікуванням та захворюванням, відомий як інкубаційний період, триває близько двох днів.

 

Хто зазнає ризику

Щорічні епідемії грипу можуть виявляти серйозний вплив на всі вікові групи, але найбільший ризик розвитку ускладнень загрожує дітям віком до 2 років, дорослим віком 65 років та старше, людям будь-якого віку з певними хворобами, такими як хронічні хвороби серця, легень, ни- рок, крові та обміну речовин (наприклад, діабет), чи з ослабленою імунною системою.

 

Передача інфекції

 Сезонний грип передається легко та може швидко поширюватися в школах, будинках для людей літнього віку та інвалідів, на підприємствах, а також у містах. Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу, потрапляють у повітря. Їх може вдихнути інша лю- дина і зазнати впливу вірусу. Збудник може також поширюватися через руки, інфіковані вірусом. Для запобігання поширенню інфекції люди під час кашлю повинні прикривати рот і ніс хусткою, а також регулярно мити руки.

 

Лікування

За допомогою противірусних лікарських засобів проти грипу можна ефективно запобігати захворюванню та лікувати його. Існують такі інгібітори нейрамінідази (протигрипозні лікарські засоби): озельтамивір та занамівір. У деяких вірусів грипу розвивається стійкість до противі- русних препаратів, що є причиною зниження ефективності лікування. ВООЗ проводить моніторування чутливості вірусів грипу, що циркулюють, до противірусних препаратів. З метою забезпечення ефективності і безпечності фармакотерапії необхідно дотримуватись рекомендацій із застосування лікарських засобів, призначених лікарем, а також інструкції для медичного застосування препаратів. До завершення курсу лікування слід зберігати первинну та/або вторинну упаковку лікарського засобу, на якій зазначені назва, форма випуску, доза, серія, дата випуску, термін придатності, назва виробника лікарського засобу.

 

Сезонні епідемії

У районах з помірним кліматом епідемії грипу виникають щорічно в осінньо-зимовий період року. Хвороба призводить до госпіталізації та смерті переважно в групах з підвищеним ризиком (діти віком до 2 років, люди похилого віку та пацієнти з хронічними хворобами). У всьому світі ці щорічні епідемії српичинюють приблизно 3-5 млн випадків тяжкої хвороби та приблизно 250 000-500 000 смертельних випадків. Більшість смертельних випадків, пов'язаних з грипом, у промислово розвинених країнах виникають у осіб віком 65 років та старше.

 

Наслідки хвороби

 Грип може призводити до серйозних проблем у галузі охорони здоров'я та економіки. У розвинених країнах епідемії можуть призводити до численних пропусків роботи через хворобу та зниження працездатності. Під час піків захворюваності місцеві ЗОЗ можуть бути перевантажені хворими, які звертаються по медичну допомогу. Більшість людей одужують від грипу, але частина потребує госпіталізації, а деякі помирають від цієї хвороби. Мало відомо про наслідки епідемій грипу в країнах, що розвиваються.

 

Профілактика

Найбільш ефективним засобом профілактики хвороби чи її тяжких наслідків є щеплення. Понад 60 років використовують безпечні та ефективні вакцини. Серед здорових дорослих осіб вакцина може запобігти захворюванню на грип у 70-90% випадків. Серед людей похилого віку вакцина зменшує кількість випадків тяжкого перебігу грипу та ускладнень на 60%, летальних випадків - на 80%. Щеплення особливо важливі для осіб з груп підвищеного розвитку серйозних ускладнень грипу, а також для людей, що мешкають разом з людьми з груп підвищеного ризику чи здійснюють догляд за ними. ВООЗ рекомендує щорічні щеплення наступним групам населення (у порядку зменшення значущості):

  • мешканцям будинків для людей літнього віку та будинків для інвалідів;
  • людям похилого віку;
  • людям з хронічними хворобами;

 • іншим групам, таким як вагітні, працівники охорони здоров'я; люди, що обіймають відповідальні посади; а також діти віком від 6 міс до 2 років.

Щеплення проти грипу найбільш ефективне в тих випадках, коли віруси, що поширені в громаді, значною мірою співпадають з вірусами вак- цини. Віруси грипу постійно змінюються, та Глобальна мережа ВООЗ з епіднагляду за грипом (GISN), партнерство Національних центрів з грипу у всьому світі проводять моніторування вірусів грипу, що циркулюють серед людей. ВООЗ щорічно рекомендує склад вакцин, що націлені на три найбільш характерних з циркулюючих штамів.

 

Відповідні заходи ВООЗ

 ВООЗ з партнерами проводить глобальний моніторинг грипу, щорічно рекомендує склад вакцин проти сезонного грипу та підтримує держави - члени в їх зусиллях з розробки стратегій профілактики та боротьби. ВООЗ працює над посиленням національних та регіональних потенціалів для діагностики грипу, проведення епіднагляду за хворобою, застосування відповідних заходів при спалахах хвороби та розширення охо- плення щепленнями в групах підвищеного ризику.

 

Поради здоровим членам громади

1. Уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини.

2. Запобігати тісному контакту з хворими, у яких спостерігається нежить, кашель, гарячка тощо.

3. Обмежити користування телефонними апаратами спільного використання, обробляти кожні дві години дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків.

 4. Регулярно провітрювати помешкання, спати з відкритою кватиркою, уникати протягів.

5. Тепло вдягатися.

6. Кожні 2-3 год мити руки та обличчя з милом.

7. Використовувати одноразові рушники.

8. Кожні 3-4 год промивати порожнину носа та рота, використовуючи сольовий розчин, приготовлений у домашніх умовах (1 чайна ложка на 1 л води) або фізіологічний розчин хлориду натрію.

9. Змазувати слизову оболонку носа оксоліновою маззю при виході з дому.

10. Повноцінно харчуватися.

11. При появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м'язах, сухий кашель) негайно викликати лікаря додому, а не відвідувати ЗОЗ.

12. Не займатися самолікуванням.

 

 

Комментарии к новости Інформація для пацієнтів про грип

для добавления комментария необходимо авторизироваться

Полезно знать для пациентов

Всемирный день борьбы с астмой (World Asthma Day)

Всемирный день борьбы с астмой (World Asthma Day) – ежегодное мероприятие, которое проводится в первый вторник мая (в 2018 году 1 мая) под эгидой Глобальной инициативы по астме (Global Initiative for Asthma, GINA) при поддержке Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ). Подробнее

Астма и беременность

Беременность - один из важнейших периодов в жизни женщины. К сожалению, каждая 10 беременная женщина по всему миру страдает бронхиальной астмой, и у 10% из них высокий риск развития осложнений. Но, это не значит, что диагноз "Бронхиальная астма" ухудшает течение беременности или угрожает плоду. Подробнее

Лечение хронической крапивницы. Последние рекомендации.

Рекомендации Американской Академии Астмы, Аллергии и Иммунологи и по лечению хронической крапивницы 2017 года. Подробнее

Анафилаксия, вызванная физнагрузкой в сочетании с пищевой аллергией

Анафилаксия, вызванная физнагрузкой в сочетании с пищевой аллергией (ПАИФН) - это заболевание, при котором анафилаксия развивается во время физических упражнений через несколько часов после приема аллергенной пищи. Комбинация этих двух факторов провоцирует приступ, в то время, как каждый из них, взятый отдельно Подробнее

Пищевая анафилаксия, индуцированная физической нагрузкой

Хотя, пищевая анафилаксия, индуцированная физической нагрузкой - все еще относительно редкое состояние, количество подобных случаев наряду с другими формами анафилаксии растет. Подробнее

Лікування хворих у відділенні спелеотерапії і реабілітації (ВСР)

Спелеотерапія –лікування хворих в природних умовах мікроклімату соляних шахт, а також газокамерахв штучних умовах високодисперсного іонізованого аерозолю хлористого натрію таінших мікроелементів лікувального середовища із кам’яної солі Солотвинськогосолерудника Закарпатської області. Подробнее

Первая помощь при анафилаксии. Автоинъектор с адреналином EpiPen.

Анафилаксия это тяжелая, угрожающая жизни генерализованная или системная реакция гиперчувствительности, которая характеризуется быстрым началом с опасными для жизни нарушениями дыхания и кровообращения, и, как правило, связана с проявлениями на коже и слизистых оболочках. Подробнее

Личный кабинет

Астма - Смарт - Клуб

Войти Забыли пароль?
Регистрация

Мы лечим все аллергические заболевания

Смотреть весь список аллергических заболеваний

Видео уроки

Неотложная помощь

Афоризм

Гиппократ
Врач не должен казаться гордым и недоступным. Гордость и мезантропия несовместимы с тем, что делает врач для больного.
Гиппократ
Создание сайтов - WebLife©