+38 (044) 502-37-99
+38 (095) 461-45-38
Дивитися всі телефони
Режим роботи:
Пн.- Пт.: 08:00 - 15:00
Сб.- Нд.: не приймальні

COVID-19 та бронхіальна астма: коментують експерти GINA

28.04.2020

GINA представила рекомендації особам з бронхіальною астмою щодо поводження під час епідемії коронавірусної хвороби COVID-19. GINA – Глобальна ініціатива проти бронхіальної астми – найавторитетніша організація, яка поєднує зусилля лікарів, науковців та спеціалістів у сфері охорони здоров’я задля зменшення поширеності та тяжкості бронхіальної астми у світі

♦ Особи з астмою повинні продовжувати застосування всіх інгаляційних лікарських засобів, в тому числі, кортикостероїдів згідно з призначенням лікаря.

♦ При гострому нападі астми хворий повинен прийняти короткий курс пероральних (системних) кортикостероїдів для попередження серйозних наслідків, якщо це передбачено рекомендаціями вашого лікаря (входить до індивідуального плану дій пацієнта з астмою).

♦ В окремих випадках пацієнт з тяжкою астмою може потребувати тривалого лікування пероральними кортикостероїдами окрім інгаляційних ліків. Прийом пероральних кортикостероїдів слід у продовжувати пацієнтам із ризиком тяжких нападів/загострення астми у найнижчій можливій дозі. Імунобіологічна терапія повинна застосовуватися у пацієнтів з тяжкою астмою, які відповідають критеріям для призначення такого лікування, для зменшення потреби в пероральних кортикостероїдах.

♦ Застосування небулайзерів при гострих нападах астми, якщо можливо, слід уникати через підвищення ризику поширення COVID-19 (на інших пацієнтів, лікарів, інший персонал мед закладу).

Під час тяжких нападів астми перевагу слід надавати дозованим аерозольним інгаляторам під тиском (pMDI) зі спейсером (спейсер не повинен застосовуватися вдома).

Під час лікування тяжкого нападу астми слід продовжувати підтримувальну інгаляційну терапію (вдома та в лікарні).

♦ Пацієнти з алергічним нежитем повинні застосовувати свої назальні кортикостероїди згідно з призначенням лікаря.

♦ Рутинну спірометрію треба тимчасово призупинити для зниження ризику зараження коронавірусом, а в разі нагальної потреби її проведення слід дотримуватися всіх правил санітарно-епідемічного контролю.

 

 

Комментарии к новости COVID-19 та бронхіальна астма: коментують експерти GINA

для добавления комментария необходимо авторизироваться

Корисно знати для пацієнтів

Бронхіальна астма у вагітних

Вагітність - один із найважливіших періодів у житті жінки. На жаль, кожна 10 вагітна жінка по всьому світу страждає на бронхіальну астму, і у 10% з них високий ризик розвитку ускладнень. Детальніше

Лікування хронічної кропив'янки. Останні рекомендації.

Рекомендації Американської Академії Астми, Алергії та Імунології з діагностики та лікування хронічної кропив'янки. Детальніше

Перша допомога при анафілаксії. Автоін'єктор з адреналіном EpiPen.

Анафілаксія це важка, загрозлива для життя генералізована або системна реакція гіперчутливості, яка характеризується швидким початком з небезпечними для життя порушеннями дихання та кровообігу, і, як правило, пов'язана з проявами на шкірі та слизових оболонках Детальніше
Створення сайтів - WebLife©