+38 (044) 502-37-99
+38 (095) 461-45-38
Дивитися всі телефони
Режим роботи:
Пн.- Пт.: 08:00 - 15:00
Сб.- Нд.: не приймальні

Знакове дослідження ХОЗЛ під назвою UPLIFT®

Знакове дослідження ХОЗЛ під назвою UPLIFT® підтвердило, що Тіотропій покращує функцію легенів упродовж чотирьох років та підвищує виживання.

Результати дослідження UPLIFT® (Розуміння Потенційних Довготривалих Впливів за допомогою Тіотропію - Understanding Potential Long-term Impacts on Function with Tiotropium) із залученням 5 993 пацієнтів, презентовані на щорічному Конгресі Європейської Спільноти Респіраторних Захворювань

UPLIFT® - це одне з наймасштабніших досліджень ХОЗЛ в історії, до якого було залучено 5 993 хворих на ХОЗЛ з 37 країн по всьому світу. В рамках UPLIFT® було досліджено прийом 1 раз на день препарату тіотропію 18 µg та плацебо, при цьому усім пацієнтам було дозволено приймати їхні звичні рецептурні ліки для органів дихання у призначених дозах впродовж усього дослідження, за винятком антихолінергічних препаратів. Результати дослідження UPLIFT®, презентовані 5 жовтня на щорічному Конгресі Європейської Спільноти Респіраторних Захворювань (European Respiratory Society (ERS), засвідчили, що Тіотропій (SPIRIVA®), застосовуваний для лікування пацієнтів із Хронічними Обструктивними Захворюваннями Легенів (ХОЗЛ), продемонстрував тривале покращення функції легенів впродовж 4 років (p‹0.001), хоча він не впливав на темп зниження функції легнів. Масштабне дослідження також підтвердило сприятливий профіль безпеки Тіотропію. Дослідження UPLIFT® засвідчило, що Тіотропій призупиняє загострення хвороби в середньому на 4,1 місяці (p‹0.001), суттєво зменшує кількість випадків загострення хвороби у переліку на пацієнторік (14%; p‹0.001). Крім цього, Тіотропій значно зменшує ризик загострення хвороби з подальшою госпіталізацією (співвідношення ризиків 0.86; p‹0.002) в порівнянні із контрольною групою. Загострення хвороби може погіршити її перебіг, тож лікування, що суттєво знижує випадки загострення хвороби, може позитивно вплинути на перебіг ХОЗЛ (GOLD).

Тіотропій також гарантує значні покрашення якості життя, про що свідчать дані Респіраторного Опитувальника Лікарні Св. Джорджа (SGRQ, p‹0.001)1. Впродовж чотирьох років пацієнти з групи, що приймала Тіотропій, незмінно повідомляли про покращення життя в порівнянні із початком дослідження.

Крім цього, впродовж усього періоду лікування у групі, що приймала Тіотропій, спостерігалось значне зменшення ризику летальних випадків (p=0.016) на 16%. Упродовж чотирьохрічного лікування, що тривало в рамках дослідження, було встановлено позитивний вплив на виживання, навіть після того, коли до аналізу було включено летальні випадки, що сталися після зупинки прийому препарату дослідження (p=0.034). Ризик летальності відслідковувався ще 30 днів після закінчення прийому ліків дослідження, і було виявило, що ризик летальності до кінця цього періоду знизився на 11%.

Важливо зазначити, що Тіотропій знижував ризик респіраторних (p‹0.05) та кардіологічних (p‹0.05) ускладнень, що підтверджує високий профіль безпеки препарату. Як і у попередніх дослідженнях, найтиповішим побічним ефектом була сухість у роті.

Професор Марк Декрамер, провідний дослідник та професор медицини Католицького Університетського шпиталю в м. Левені, Бельгія, зазначив: “ В дослідженні UPLIFT®, впродовж тривалого часу Тіотропій давав чудові результати, покращуючи коефіцієнт виживання, функцію легенів, якість життя пацієнтів та зменшуючи випадки загострення хвороби, підтверджуючи водночас свій профіль безпеки. Дані дослідження UPLIFT® додали важливої інформації до знань про те, як лікування може впливати на клінічний перебіг ХОЗЛ. Це дає право лікарям із впевненістю призначати довгострокове підтримуюче лікування на ранніх стадіях хвороби.”

Результати також засвідчили, що Тіотропій особливо ефективний для пацієнтів з хворобою середнього ступеню важкості (GOLD – Міжнародна Ініціатива щодо Хронічних Обструктивних Захворювань Легенів – ІІ стадія) . Сорок шість процентів пацієнтів, що брали участь в дослідженні UPLIFT®, мали ІІ стадію GOLD. Це одна з найбільших груп пацієнтів, досліджуваних за ці чотири роки. Результати, отримані для цієї групи пацієнтів, особливо важливі, оскільки це етап, коли пацієнти вперше звертаються по медичну допомогу для лікування симптомів ХОЗЛ.1

“Результати UPLIFT® стали приємною новиною, особливо для терапевтів, оскільки саме до них найперше звертаються пацієнти, вирішивши лікувати хворобу. UPLIFT® гарантує впевненість у тому, що переваги лікуванням Тіотропієм утримуватимуться впродовж тривалого часу, тож пацієнти з ХОЗЛ зможуть жити повноцінним активним життям набагато довше,” – зазначає проф. Андерс Острем (Dr. Anders Ostrem), лікар та фахівець у сфері сімейної медицини та в минулому президент Міжнародної Респіраторної Групи Першої Допомоги Осло, Норвегія.

UPLIFT® доводить, що Тіотропій позитивно впливає на пацієнтів з ХОЗЛ. “Пацієнти повідомляють про покращення самопочуття, а підвищення коефіцієнту виживання дає надію пацієнтам, їхнім родинам та лікарям,” – коментує проф. Андреас Барнер, віце-голова рад директорів Boehringer Ingelheim, що відповідає за дослідження, та розробку препаратів. “Найважливіше те, що чотирирічне дослідження підкреслює профіль безпеки Тіотропіуму. Майже 6000 пацієнтів послідовно обстежували впродовж чотирьох років, і до цього ще треба додати дані про більш ніж 10 мільйонів пацієнтів, що споживали препарат Спіріва®, купуючи його”.


* - Якість життя, пов’язана із здоров’ям, була оцінена за допомогою анкети лікарні святого Георгія (SGRQ). В цьому оцінюванні покращення результатів на 4 пункти згідно із шкалою оцінювання анкети вважається значним прогресом у поліпшенні якості життя пацієнта, пов’язаного із здоров’ям.

Створення сайтів - WebLife©