+38 (044) 502-37-99
+38 (095) 461-45-38
Дивитися всі телефони
Режим роботи:
Пн.- Пт.: 08:00 - 15:00
Сб.- Нд.: не приймальні

Гирудотерапія

П’явка давним давно приваблювала до себе увагу лікарів та фармацевтів, що знали про їх важливу роль в медицині. Велику популярність набуло використання п’явок у кінці XVIII початку XIX ст. У перші десятиліття XX ст. п’явки майже зникли з арсеналу медичних засобів. На цей час вони стали здобутком народної медицини. Це було результатом недостатності точних знань і мистецтва використання гирудотерапії. Повернення сьогоднішньої, частіше практичної медицини до багатьох нових (забутих старих) методів лікування, зокрема, до лікування п’явками, стало можливим дякуючи розвитку нових теоретичних знань, що забезпечують можливість обґрунтування механізмів дії п’явок, уточненню показів та протипоказів до їх практичного використання.
На Земній кулі існує біля чотирьохсот видів п’явок. До використання в медицині придатна лише медична п’явка.
Лікувальна здатність п’явок визначається властивостями секрету слинних залоз, який потрапляє до організму людини після покусування п’явкою шкіри і продовжує поступати протягом усього періоду кровосмоктання.
Секрет слинних залоз п’явки має антикоагулюючі, тромболітичні, гіпотензивні, протизапальні, імуностимулюючі бактеріостатичні та знеболюючі властивості. Сьогодні встановлено, що в секреті слинних залоз медичної п’явки, крім грудину, інгібітора ферменту тромбіну, утримується ряд інших біологічно активних з’єднань. Серед них інгібітори трипсину і плазміну, інгібітори ? – химотрепсину, хімозину, субтілізіну, нейтральних протеаз гранулоцитів – еластази та кате псину G, інгібітор фактору Ха згортання крові і інгібітор калікреіну плазми крові; високо специфічні ферменти: гіалуронідаза, інопектидаза, апираза, колегиназа, тригліцеридаза і холестерин – естираза; а також ряд з’єднань ще не вивченої природи, наприклад, з”єднання, що мають дію подібну простацикліну і його стабільним аналогам.
Крім того, секрет має загальну неспецифічну дію на організм людини, доказом чого, служить підвищення фагоцитарної активності нейтрофілів крові, внаслідок впливу компонентів секрету на систему комплименту. Укуси ж п’явок викликають збудження певних рефлексогенних зон на поверхні тіла, що має благо приємну дію на організм хворого.

Підготувала Вітик Лілія Дмитрівна

Створення сайтів - WebLife©