+38 (044) 502-37-99
+38 (068) 594-17-38
Бачинская Елена Юрьевна
врач аллерголог
+38 (093) 385-46-85

Мирошниченко-Голак Лариса Эдуардовна
зав. отделением аллергологии №2
Режим работы:
Пн.- Пт.: 09:00 - 18:00
Сб.- Вс.: не приемные

Інсектна алергія

          Алергічні реакції на різного характеру контакт з комахами чи продуктами їх життєдіяльності (ужалення, укуси, вдихання, контакт, потраплення до шлунково – кишкового тракту) визначаються як інсектна алергія.

Як вказує Р.М.Хаїтов (2002), нараховується близько 420 видів комах, 75% яких живуть у 3м над поверхнею землі чи до 30 см під нею. Найбільш небезпечними у відношенні інсектної алергії є бджоли, оси, мурахи, комарі, мухи, клопи, таргани.

Інсектна алергія реєструється у 0,4 - 4% населення. Серед бджолярів інсектна алергія зустрічається у 20% випадків. У США алергічні реакції частіше викликають ужалення складчатокрилих ос (47%), в тому числі «паперових» ос (14%), бджіл (27%), рідше джмелів і шершнів (6%). Є дані, що від укусів перетинчастокрилих комах, внаслідок того, що ці реакції є переважно алергічними, гине більше людей, ніж від укусів скорпіонів і павуків (переважно токсичні реакції). У Великобританії від укусів бджіл щорічно гине до 5 людей, у США – понад 100 людей.

При ужаленнях до організму людини може потрапити 36-1000 мкг отрути, яка має як виражені властивості, так і значну сенсибілізуючу активність.
Лікування гострої реакції. Жало, що залишилося в шкірі хворого після укусу, необхідно видалити. На це місце кладуть лід. При значній місцевій і загальній реакції підшкірно вводять 0,2 – 0,5мл 0,1% розчину адреналіну. Антигістамінні препарати I покоління вводять внутрішньом’язево. При максимально важких проявах інсектної алергії – анафілактичному шоку чи набряку гортані – необхідно ввести підшкірно 0,2 – 0,5мл 0,1% розчину адреналіну, глюкокортикостероїди, антигістамінні препарати 2-3 покоління, викликати швидку допомогу.

рофілактика  важких проявів інсектної алергії виражається в попередженні укусів комах і проявів наслідків ужалення у сенсибілізованих осіб (специфічна алерговакцинація в алергологічних стаціонарах).

Личный кабинет

Астма - Смарт - Клуб

Войти Забыли пароль?
Регистрация

Мы лечим все аллергические заболевания

Смотреть весь список аллергических заболеваний

Видео уроки

Про Аллергоцентр

Афоризм

Гиппократ
Когда врач не может принести пользы, пусть он не вредит.
Гиппократ